11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Już w środę 8 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji Święta Niepodległości. Szkoła odświętnie przystrojona flagami narodowymi, uczniowie w strojach galowych, na sali gimnastycznej zawisła piękna tematyczna dekoracja.

Co roku 11 listopada świętujemy odzyskanie niepodległości przez nasz kraj, po 123 latach niewoli.  Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937. Po 8 latach, 22 lipca 1945 roku zostało zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej. Przywrócono je ponownie  w okresie transformacji systemowej w 1989 roku.  Od tego czasu 11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Obecnie jest to jedno z najważniejszych, patriotycznych świąt w naszej Ojczyźnie.

Piękny program dla najmłodszych przygotowały klasy IIb i IIc ze swoimi wychowawczyniami paniami: Katarzyną Cieplińską i Aleksandrą Spychałą. Uczniowie bardzo obrazowo pokazali słuchaczom to co spotkało naszą Ojczyznę zanim po 123 latach odzyskała niepodległość. Był taniec, recytacja i przejmujące piosenki w wykonaniu dzieci. Na koniec w programie wzięła udział cała zgromadzona społeczność szkolna – odpowiadając na pytania zawarte w wierszu, który zapewne wszyscy znają – „Kto ty jesteś?”.

Akademię dla uczniów klas V-VII przygotowali uczniowie klas VII ze swoimi wychowawczyniami (Anną Pilecką-Groth i Joanną Witt-Szymerkowską). Również i tutaj uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem zarówno recytatorskim i grą aktorską, ale najlepiej wszystkim śpiewało się piosenki patriotyczne przy akompaniamencie syntezatora. Tutaj uczniów wspierał także szkolny chór pod dyrekcją pana Mateusza Iwanowskiego. Podczas śpiewania uczniowie najstarszych klas w rytm melodii machali chorągiewkami, które sami przygotowali.

Na koniec każdego apelu uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych zostały wręczone dyplomy i nagrody.

AKADEMIA 0-IVGALERIA

AKADEMIA V-VIIIGALERIA