DAWID ZAREMBA UCZ KL. VIIB – MISTRZEM POLSKI

Dawid Zaremba uczeń klasy VIIb naszej szkoły, 12 – letni mieszkaniec Żukowa, co za tym idzie – mieszkaniec Kaszub –  został Mistrzem Polski w motocrossie (klasa 65cm).
Zwyciężył w pięknym stylu  godnym prawdziwego mistrza.
Zwycięstwo odniósł we wszystkich rundach i wyścigach!
Wygrał także 9 spośród 10-ciu startów, co premiowane jest osobno nagrodami za tzw. „holeshot”. Na dodatek wygrał wszystkie 4 wyścigi Pucharu Polski, i zdobył również               to trofeum.
Do sukcesu Dawida przyczynili się przede wszystkim Jego Rodzice Patrycja

i Rafał (też nasz uczeń – były :) ), trenerzy, sponsorzy,

ale głównie to Dawid sam jest autorem swojego sukcesu.

GRATULUJEMY!

Urzekła mnie wypowiedź Rafała (na portalu społecznościowym Facebook) – Ojca Dawida do tego stopnia, że postanowiłam ją zacytować. Warto poczytać!

„Jeden  z moich kolegów zapytał:
′′ Dlaczego płacisz tyle pieniędzy na Dawida, żeby bawił się w Motocross „?
Muszę przyznać, że nie  płacę za to, żeby Dawid  jeździł na motocyklu
Więc jeśli nie płacisz za zabawę motocyklem, to za co płacisz?
– Płacę za te chwile, kiedy moje dziecko jest tak zmęczone, że  ma dość,  ale mimo to kontynuuje.
– Płacę za te dni, kiedy moje dziecko wraca ze szkoły i jest zbyt  zmęczone, żeby iść do warsztatu i umyć motocykl, ale mimo tego to robi.
– Płacę za to, że mój Syn uczy się być zdyscyplinowanym, skoncentrowanym i  zaangażowanym w to co lubi robić.
– Płacę za to, że mój syn uczy się dbać o siebie i sprzęt.
– Płacę za to, że mój syn uczy się współpracować z innymi, uczy się  szybkiego podejmowania decyzji ,kompromisu, odwagi i porażek i jak być  skromnym w odnoszonym sukcesie
– Płacę za to, aby mój Syn nauczył się radzić sobie z rozczarowaniem,  jeśli nie osiągnie  miejsca lub tytułu, którego sobie zaplanował, ale  mimo to wraca do codzienności po chwili  kontynuuje.
– Płacę za to, że mój syn uczy się wyznaczać sobie cele i daje z siebie  wszystko, aby je osiągnąć.
– Płacę za to, że mój syn szanuje nie tylko siebie, ale także  rywali  ,konkurentów, osób które mu pomagają i trenerów.
– Płacę za to, że mój Syn uczy się, że godzina po godzinie, dzień po  dniu rok po roku przez lata ciężko musi pracować i trenować, aby zostać  mistrzem i że sukces nie zdarza się w ciągu jednego dnia. – Płacę za to, żeby mój Syn był dumny z małych sukcesów, aby osiągnąć cele  długoterminowe.
– Płacę za możliwość, jaką mój syn ma, aby umieć zaprzyjaźnić się na całe  życie, tworząc wspomnienia, aby być dumnym ze swoich osiągnięć jak ja z niego
– Płacę, żeby mój Syn mógł być na torze, a nie przed  ekranem… … Mógłbym kontynuować, ale mówiąc krótko, nie płacę za jazdę na  motocyklu! Płacę za możliwości, które mojemu Synowi oferuje SPORT w  postaci motocrossu, aby nauczyć się tego wszystkiego na dalszą drogę jego życia. Z tego, co do tej pory widziałem, uważam, że to świetna  inwestycja!”

Za zgodą Rodziców Mistrza Polski wykorzystano materiały opublikowane na portach społecznościowych.

WARTO ZAJRZEĆ NA PROFIL DAWIDA NA FB

GAleriaDAWID