„ROWEROWY MAJ” Z PIOTREM WADECKIM

W dniu 7 maja 2018 roku w naszej szkole gościł polski kolarz szosowy, selekcjoner Polskiej Kadry Kolarstwa Szosowego i Dyrektor sportowy ekipy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice – Piotr Wadecki. Karierę kolarską rozpoczął w rodzinnym mieście Elblągu w 1986 roku. Następnie reprezentował barwy m.in. Floty Gdynia (1991-1992). W W 1997 przeniósł się na zawodowstwo, podpisując kontrakt z grupą Mróz (1997-2000), a później z Domo-Farm Frites (2001-2002), QuickStep-Davitamon (2003), Lotto-Domo (2004) i Intel-Action (2005). Ściganie zakończył w polskiej grupie CCC, w której jest obecnie dyrektorem sportowym.
Był czterokrotnym mistrzem Polski. W 2000 roku wystartował podczas igrzysk olimpijskich w Sydney. W wyścigu ze startu wspólnego zajął 7. miejsce. W Tour de Pologne startował dziewięć razy. W 2000 roku był blisko zwycięstwa, zakładając koszulkę lidera od pierwszego do przedostatniego etapu. Startował również m.in. w Tour de France.

W pięknej scenerii spotkał się z uczniami klasy VIa, opowiedział o swojej pasji, marzeniach, pracy, rodzinie… W spotkaniu uczestniczyła wychowawczyni klasy Maria Byczkowska (która zorganizowała spotkanie) i szkolny koordynator akcji „Rowerowy Maj” – pani Magdalena Bona. Szóstoklasiści z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści pana Piotra i zadawali pytania na tematy związane z kolarstwem. W klasie VIa jest też kolaż, który odnosi znaczące sukcesy w kategorii „ŻAK” – Dawid Słomiński,  zaprezentował on przed mistrzem i swoją klasą osiągnięcia kolarskie. Atmosfera spotkania była wspaniała, jedna z mam („Słodkości Moni”) przygotowała lizaki w barwach klubu i z symbolem CCC. Dzieci przygotowały podziękowania, a pan Piotr zrewanżował się kolarskimi gadżetami. Dużym wydarzeniem i wyróżnieniem był fakt, że dwoje uczniów z klasy otrzymało od Państwa Wadeckich w prezencie rowery. Na koniec Piotr Wadecki złożył autografy na koszulkach, czapeczkach, rękawiczkach i wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Do zdjęcia zaprosiliśmy również przebywającą służbowo w naszej szkole panią wizytator Halinę Knapińską z Delegatury w Kościerzynie.

I tak rozpoczęliśmy „Rowerowy Maj” w naszej szkole.

Na innych stronach:

zukowo.pl