BAŁTYCKIE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

Ponad 500 zawodników z 20 klubów wzięło udział w sobotę 11 maja 2019 w zawodach pod nazwą Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie, które odbyły się w Gdańsku. Obok pomorskich klubów na słupkach startowych stanęli też pływacy z Bydgoszczy, Osielska, Ciechanowa czy Mławy.
   Sobotni maraton pływacki rozpoczęli wczesnym rankiem najmłodsi pływacy z roczników 2010-2011.W bloku rywalizacji w kategorii dzieci 9- letnich zwyciężczynią w klasyfikacji generalnej została Lidia Tomczuk z klasy IIa, zdobywając pierwsze miejsca na dystansach 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym. Zawodniczka trenowana przez trenera Arka Zalewskiego ustanowiła na zawodach swoje nowe rekordy życiowe dzięki czemu została wybraną najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii dziewięciolatków.
chelm-11-05-_11