GMINNE OBCHODY 3 MAJA

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w Gminnych Obchodach Święta 3 Maja.

O godzinie 9:30 przedstawiciele naszej szkoły, poczet sztandarowy, dyrektor z nauczycielami spotkali się przed kościołem pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie. Wolontariusze wszystkim uczestnikom wręczali przypinki z biało-czerwoną kokardką. Następnie zebrani na placu przykościelnym w procesji udali się do świątyni i wzięli udział w uroczystej Mszy św. za naszą ojczyznę. Po mszy uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, który znajduje się na placu przy kościele św. Jana. Tam m.in. odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, złożone zostały wiązanki kwiatów, wysłuchano wystąpienia Burmistrza Żukowa oraz wysłuchano mini koncertu orkiestry dętej. Na koniec OKiS przygotował pamiątkowe plakietki.

3 MAJAGALERIA

MB

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie