II POWIATOWY KONKURS LITERACKI „CZY ZNASZ BAŚNIE I LEGENDY KASZUBSKIE?”

W sobotę 8 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Literacki „Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie?” W konkursie udział wzięło ponad 50 uczniów z całego naszego powiatu. Głównym organizatorem jest Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie o/ Żukowo.

Gościliśmy tez nasze władze samorządowe: Burmistrza – Wojciecha Kankowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie -Witolda Szmidtke. Nasza szkoła również włącza się aktywnie w organizację tego konkursu, a odbywa się on nieprzerwanie od 2002 roku. Na konkursie obecny był również prezes ZK-P/o Żukowo pan Józef Belgrau. Nad całością konkursu czuwała niezastąpiona pani Krystyna Rogalewska, a pomagały jej koleżanki z zrzeszenia i nauczyciele. Rodzice, którzy czekali na swoje pociechy mieli możliwość wypicia kawy i poczęstowania się ciastem. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.

Z naszej szkoły uczniowie biorący udział w konkursie zajęli miejsca:

KATEGORIA D  (VII-VIII)

Julia Syldatk – I

Łukasz Januszewski i Paweł Krefta – (równorzędne) – II

Uczniów przygotowała Maria B.

KATEGORIA C (V-VI)

Tymoteusz Holka – wyróżnienie