III MIEJSCE SIATKAREK Z PĘPOWA

III MIEJSCE SIATKAREK Z PĘPOWA W VII MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W MINI SIATKÓWCE „3” DZIEWCZĄT O PUCHAR MAŁGORZATY GLINKI

SZCZECIN 12 – 14 . 04 .2019

 

           W bardzo mocno obsadzonym turnieju wystartowało 35 zespołów z Polski oraz jedna drużyna z Niemiec.  Z sześciu grup eliminacyjnych do ścisłego finału awansowały  po dwie pierwsze ekipy z każdej z nich. Zespoły z miejsc 3 i 4 grały o pozycje 13 -24 a z 5 i 6 o 25 -36.

         Pępowianki po  trzech pojedynkach zapewniły sobie awans i ostatnie mecze rozegrały w rezerwowym składzie kończąc eliminacje na drugim miejscu.

         Druga faza turnieju to mecze systemem „każdy z każdym” w grupach po 12 drużyn.

Pierwszy mecz i sąsiad zza między  Chwaszczyno. Zły początek naszych dziewcząt końcówka seta znacznie lepsza. Stan 24 do 23 dla przeciwniczek piłka po naszej stronie, błąd wystawy i koniec seta. Pierwszy mecz przegrany.  Kolejne pojedynki to już znacznie skuteczniejsza gra i cztery wygrane w tym z bardo dobrym zespołem z Goleniowa.

          Pierwszy dzień zmagań kończymy na trzecim miejscu z czterema zwycięstwami i jedną porażką. W niedzielę kolejnych sześć meczów w tym ze srebrnym (Zawiercie) i brązowym (Nadarzyn) medalistą Mistrzostw Polski 2018 w kategorii dwójek.

          O 8.30 w niedzielę gramy z pierwszą drużyną z Warszawy. Wysoka wygrana i oczekiwanie na pojedynek z niepokonaną w tym roku w Polsce drużyną Zawiercia. Początek wyrównany ale rywalki powoli uzyskują przewagę. Zmiana stron następuje przy stanie 15 do 10 dla dziewcząt z Zawiercia.  Od tego momentu nasze zawodniczki zaczęły grać prawie bezbłędnie.  Wyśmienite zagrywki, rewelacyjne obrony i bloki, własne akcje kończone mocnym atakiem i jest 17 : 17. Nie odpuszczamy naciskamy jeszcze bardziej 24 do 21 dla Pępowa. Trzy piłki meczowe po naszej stronie. Pierwszą przyjmują i kończą atakiem zawiercianki, kolejna to ich zagrywka nasze dobre przyjęcie i niestety błąd w ataku 24 : 23. Trzecia piłka meczowa. Martyna Siecińska przyjmuje na palce Martyna Byczkowska wystawia do Igi Wieczyńskiej. Perfekcyjny atak nie do obrony i olbrzymia radość. Najlepsza drużyna w Polsce pokonana.

       Kolejne spotkanie i znowu rywal z „najwyższej półki” – Nadarzyn. Bardzo wyrównany mecz zakończony nieznaczną porażką 23 :25.

        W meczu na „szczycie” Zawiercie deklasuje Nadarzyn 25 : 12.

       Pozostałe do końca pojedynki wysoko wygrywamy i z bilansem 9 wygranych i 2 porażek zajmujemy trzecie miejsce. Oprócz jakże istotnego poczucia dumy z wyniku wywozimy ze Szczecina świadomość że jesteśmy w ścisłej składającej się z kilku zespołów  grupie kandydatów do medali na najbliższych Mistrzostwach Polski w Zabrzu.( 21 – 23.06.2019 )

 

Oto skład zespołu: Martyna Byczkowska, Martyna Siecińska, Iga Wieczyńska, Aneta Wiczling, Wiktoria Borys.

Kolejność 5 pierwszych miejsc:

  1. Zawiercie 10 zw. 1 por.
  2. Nadarzyn 10 zw. 1 por.
  3. Pępowo 9 zw. 2 por.
  4. Goleniów 8 zw. 3 por.
  5. Chwaszczyno 6 zw. 5 por.

 

20190414_135453

Marek Siemborski.

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie