III WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O KASZUBACH

W dniu 17 maja 2018 roku po raz trzeci Szkoła im. Jana Pawła II zorganizowała Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach „Kaszubski Wiec”. Do Borkowa przyjechało 67 uczniów z opiekunami z 23 szkół z powiatu chojnickiego, bytowskiego, kościerskiego, kartuskiego, wejherowskiego, gdańskiego i miasta Gdańsk.

Uczestnicy wykazali się dogłębną wiedzą z dziedziny geografii, historii, literatury, słownictwa, kultury i sztuki ludowej Kaszub, organizacji i instytucji oraz symboli kaszubskich. Uczniowie najpierw pisali test wiedzy składający się z 60 pytań. Nasze uczennice Aleksandra Dosz, Julia Syldatk, Wiktoria Jank z klasy Via osiągnęły bardzo wysoką ilość punktów z testu i zakwalifikowały się do ścisłego finału. Po imponującej rywalizacji 7 najlepszych uczestników w ustnym Quizie na temat Kaszub walczyło o nagrodę główną czyli tablet ufundowany przez panią poseł Dorotę Arciszewską Mielewczyk. Nasze dziewczęta Ola, Julia i Wiktoria  znalazły się tuż za podium, ale są laureatkami tego konkursu. GRATULUJEMY!!!

GALERIAKASZUBSKI WIEC