KASZUBSKA PATRIOTYCZNA WYCIECZKA

Uczniowie uczący się języka kaszubskiego w naszej szkole (kl.VI-VII) udali się 11 listopada 2017 roku na patriotyczną wycieczkę. Najpierw udali się do Piaśnicy koło Wejherowa, by odwiedzić i oddać cześć ludziom pomordowanym za naszą wolność. Następnie udaliśmy się do Żarnowca, by zwiedzić kościół parafialny i odwiedzić klasztor Benedyktynek. Siostra Weronika opowiedziała nam historię miejsca, przybliżyła codzienne życie w klasztorze, zwiedziliśmy piękny skarbiec z niesamowitymi eksponatami i zjedliśmy smaczny obiad. Pogoda niestety nam nie dopisała, ale wrażeń było sporo.

GALERIAPIAŚNICA