KLASA VII A W FIRMIE „KOLANKO”

W środę 15 maja 2019 roku uczniowie klasy VIIa ze swoją wychowawczynią udali się na wycieczkę w ramach realizacji programu Doradztwo Zawodowe do Borkowa do firmy „Kolanko Transport”. Uczniów zaprosił właściciel przedsiębiorstwa pan Adam Syldatk. Spotkanie rozpoczęło się od  obejrzenia bardzo ciekawej prezentacji o działalności zakładu, którą bardzo ciekawie przedstawił uczniom spedytor – pan Leszek. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką zakładu, taborem, ciekawostkami z krajów, gdzie jeżdżą ciągniki Kolanka. Pan Leszek przedstawił też działanie  działanie GPS-a oraz z wielką cierpliwością odpowiadał na pytania siódmoklasistów. Następnie uczniowie spotkali się z panem Adamem Syldatkiem. Właściciel opowiedział uczniom trochę o ekonomii  (obieg pieniądza w świecie), przedstawił wartości, które każdy powinien respektować. Uczciwość, pracowitość, szczerość, otwartość na świat, prawość – to są cechy, które każdemu powinny być bliskie,  zachęcił do nauki (przede wszystkim języków obcych) i solidnej pracy. Stwierdził, że każdy powinien mieć marzenia i dążyć do ich realizacji… Następnie uczniowie zwiedzili firmę, mieli możliwość obejrzenia i przejechania się najnowszym ciągnikiem VOLVO, zagrania w siatkówkę na firmowym boisku, był poczęstunek… A na koniec wszyscy otrzymali wyjątkowe prezenty.

Serdecznie dziękujemy…

GALERIAKOLANKO