KLASY VII W OPERZE

WYJAZD DO OPERY BAŁTYCKIEJ NA SPEKTAKL BALETOWY

„DZIADEK DO ORZECHÓW”

7 grudnia uczniowie klasy VIIb oraz VIIa z panią Joanną Witt-Szymerkowską, Anną Pilecką- Groth  oraz Wiolettą Szadach z okazji „Mikołajek” obejrzeli jeden z najpopularniejszych oraz najbardziej cenionych spektakli „Dziadek do orzechów”. Ta baśniowa opowieść rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia jest piękną historią o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze. Wysłuchanie nadzwyczajnej i niezwykle zróżnicowanej muzyki Piotra Czajkowskiego jest niezwykłym doświadczeniem. Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf Francois Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. „Dziadek do orzechów” to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzewają serca wszystkich widzów. Polecamy!

Joanna Witt-Szymerkowska

Anna Pilecka-Groth