KOBYLNICA II TURNIEJ KINDER+SPORT „2” DZIEWCZĄT

12.05.2018   KOBYLNICA  II TURNIEJ KINDER+SPORT „2” DZIEWCZĄT

REWELACYJNA POSTAWA SIATKAREK Z PĘPOWA

Wyśmienicie spisały się w II Turnieju Eliminacyjnym siatkarki z Pępowa. Pierwszy zespół grający w składzie Martyna Byczkowska, Iga Wieczyńska zajął pierwsze miejsce. Pępowo II ( Martyna Majkut, Martyna Siecińska, Magda Majkut ) zostało sklasyfikowane na 8  a Pępowo III ( Oliwia Jank, Maria Chełstowska) na  23 pozycji. Zespół IV ( Marta Byczkowska, Oliwia Szatkowska) zakończył rywalizację na miejscach 25 – 32.

W turnieju, który był eliminacją do Finału Wojewódzkiego Kinder+sport wystartowało 45 zespołów z całego województwa. W pierwszej rundzie drużyny podzielono na osiem grup w których grano jednego seta do 15 pkt. systemem „każdy z każdym”. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do następne fazy turnieju. Pępowo I wygrało wszystkie swoje pojedynki nie pozwalając żadnemu przeciwnikowi zdobyć więcej niż 4 pkt. w meczu. Pępowo II i Pępowo III przegrywając po jednym pojedynku zajęły w swoich grupach drugie miejsca. Pępowo IV zajęło 4 pozycję . Wszystkie nasze zespoły pozostały w turnieju.

W przedostatniej rundzie w czterech grupach zespoły rywalizowały o pierwsze miejsca gwarantujące udział w  meczach o medale. Pępowo I wygrało swoją i znalazło się w pierwszej czwórce turnieju. Pępowo II było 2 w grupie i rywalizowało o miejsca 5-8.

Kolejna  faza to mecze półfinałowe rozgrywane do dwóch wygranych setów. Pępowo I grało z Wilkami I Chwaszczyno a Kobylnica I z Jasieniakiem I. Wygrani walczą o pierwsze miejsce w turnieju przegrani o trzecie.

Pępowianki w pierwszym secie meczu z Wilkami nie dały szans przeciwniczkom. W drugim zaczęły fatalnie i po kilku minutach przegrywały 0 : 8. Od tego momentu zaczęły grać znacznie lepiej i po zaciętej pogoni zdołały wygrać seta 17 : 15. Jesteśmy w finale, gramy o pierwsze miejsce. W drugim pojedynku półfinałowym Kobylnica I  wygrała z Jasieniakiem I  2: 1.

Mecz finałowy    Pępowo I – Kobylnica I  . Wygrywamy dwa do zera .PIERWSZE MIEJSCE W TURNIEJU I PIERWSZE MIEJSCE  W KLASYFIKACJI GENERALNEJ. BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!

W najbliższy piątek w Chwaszczynie najlepsza szesnastka spotka się w Turnieju Finałowym o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 6-8 lipca w Zabrzu. Trzymamy kciuki.

Marek Siemborski.