LEKCJE KASZUBSKIEGO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Byliśmy tutaj jako jedni z pierwszych w dniu 11 lutego 2020 roku. Dziękujemy za docenienie pracy regionalistów w naszej szkole i zaproszenie naszych uczniów na tak niesamowite zajęcia, w tak niecodziennym miejscu. Wszystkim zaangażowanym, a w szczególności Leszkowi Szmidtke składamy serdeczne kaszubskie  „Dzãka”.

Jeśli nauka, to na jak najwyższym poziomie. Tym razem, mówiąc półserio, ta idea będzie realizowana bardzo dosłownie. Do końca maja br. uczniowie z ponad 60 szkół podstawowych na Pomorzu będą mieli możliwość skorzystać z lekcji języka kaszubskiego w nietypowym miejscu – na 32. piętrze biurowca Oliva Star w Gdańsku-Oliwie.

Uczniowie pomorskich podstawówek będą mogli zapoznać się z językiem kaszubskim, a przy okazji – zwiedzić jeden z najwyższych budynków w Polsce. Ruszają lekcje kaszubskiego, które będą organizowane na 32. piętrze biurowca Olivia Star. Inicjatywa jest współorganizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Fundację Inspirujące Przykłady.

GALERIALEKCJE JĘZYKA KASZUBSKIEGO