MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W MINISIATKÓWCE – CHWASZCZYNO

     18.05.2018  CHWASZCZYNO  MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W MINISIATKÓWCE

                                „2” DZIEWCZĄT KINDER + SPORT

PUCHAR I MISRZTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA  

                  DLA DZIEWCZĄT Z PĘPOWA                                  

 

                    To był wspaniały dzień dla siatkarek z Pępowa. I zespół w składzie Martyna Byczkowska, Iga Wieczyńska, Aneta Wiczling wygrał w Finale Wojewódzkim wszystkie mecze i zdobył tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego w Minisiatkówce „2” dziewcząt. II zespół ( Martyna Siecińska, Magda Wigandt, Martyna Majkut)  zajął ósme miejsce.

               W Mistrzostwach wzięło udział 16 najlepszych w województwie drużyn, które w cyklu 3 eliminacyjnych turniejów uzyskało największą ilość punktów. Zespoły podzielono  na cztery grupy z których do walki o medale awansowały po 2 ekipy. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów (sety do 15 pkt.) Pojedynki  ćwierćfinałowe grano systemem pucharowym. Ich zwycięzcy awansowali do pierwszej czwórki, przegrani grali o miejsca 5– 8.

Do ścisłego finału przeszły zgodnie z oczekiwaniami cztery najwyżej sklasyfikowane po trzech turniejach zespoły: Wilki Chwaszczyno I, Kobylnica I, Pępowo I i Jasieniak I. W finale grano systemem „każdy z każdym”.  Pępowo I w pierwszym spotkaniu pokonało 2 : 0 Wilki Chwaszczyno w kolejnym Jasieniak I  2 : 1 a w meczu o pierwsze miejsce nie dało szans Kobylnicy I .

Oto ostateczna kolejność turnieju:

  1. Pępowo I 3 zw. sety   6 – 1
  2. Kobylnica I 2 zw. sety   4 – 4
  3. Wilki Chwaszczyno I 1 zw. sety    3 – 5
  4. Jasieniak I 0 zw.  sety   3 – 6

             Dwa pierwsze zespoły pojadą na  Mistrzostwa Polski, które odbędą się 6 – 8 lipca  w Zabrzu. Jeżeli w ciągu  6 tygodni  siatkarkom z Pępowa uda się udoskonalić swoja gręnie pozostaną bez szans w walce o medale.

 

222

                                                                                    Marek Siemborski           

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie | Projekt i realizacja: Baltic Trend - projekty marketingowe