MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

W sobotę 21 października uczniowie klasy VIa udali się do Gdańska, by odwiedzić MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ. W trakcie zwiedzania wystawy głównej poświęconej II wojnie – dzieci  miały okazję do refleksji i przemyśleń, tak aby wyciągać wnioski ważne dla nich samych na przyszłość… Wystawa główna to  Serce Muzeum, zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć.

Dodatkowo dzieciom umożliwiono zwiedzenie (pod opieką  kustosza)  i zobaczenie budynku muzeum „od kuchni”, budynek ma  powierzchnię około 23 tysięcy m2. Dzieci zobaczyły miejsca do których zwykły zwiedzający nie ma na co dzień dostępu np. część  hotelową – apartamenty, strefę vip, sale konferencyjne, kinowe.

GALERIAMUZEUM