NOWY ROK SZKOLNY 2017/18

Nowy rok szkolny 2017/18 rozpoczęliśmy uroczystymi akademiami w dniu 4 września 2017 roku, gdzie uczniowie klasy IIIc pod kierunkiem pani Aleksandry Lademann przygotowali program dla grupy młodszej, a uczniowie klasy VIa ze swoją wychowawczynią Marią Byczkowską przygotowali program dla grupy starszej. Na akademiach nie zabrakło wspomnień o Powstaniu Warszawskim, wydarzeniach sierpniowych, II Wojnie Światowej i 25 Rocznicy Nadania Imienia Naszej Szkole.. Nie zabrakło też pięknych wierszy, piosenek i wspomnień z wakacji. Na koniec były życzenia od  dyrektora i uczniów.

                                    Wybiła już godzina.

                                   Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.

                                   Znów dni popłyną pracowite

                                   Nad szkolną książką, nad zeszytem. 

                                   Życzę wam wszystkim na początek

                                   Szkolnego roku – samych piątek!

                                   Uczcie się, jak mówicie: „ w dechę”

                                   I niech z was szkoła ma pociechę!

Nowy rok i nowe wyzwania, 1 września 2017 roku weszła w życie reforma oświaty, która również objęła naszą szkołę – staliśmy się ośmioklasową szkołą podstawową i zmienił się nasz obwód. W klasach I,IV i VII wdrożona zostanie nowa podstawa programowa. Oczywiście jak co  roku w kościele Miłosierdzia Bożego w Żukowie uczniowie i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej.

GALERIANOWY ROK

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie | Projekt i realizacja: Baltic Trend - projekty marketingowe