OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI ”3” DZIEWCZĄT

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI ”3” DZIEWCZĄT

O PUCHAR WÓJTA GMINY KOBYLNICA 17.11.2018

    W Turnieju o Puchar Wójta Kobylnicy udział wzięły 24 drużyny z województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zespoły podzielono na cztery grupy z których do finałowej szóstki awansowali zwycięzcy i dwie ekipy z najlepszym bilansem z drugich miejsc.

    Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego wystawiła dwie drużyny. Obie wygrywając wszystkie mecze w swoich  grupach awansowały do finału.

     W finale grano systemem „każdy z każdym”jednego seta do „15”. Pępowo   II wygrało swój pierwszy mecz z Treflem Gdańsk, Pępowo I pokonało gładko Koszalin. W kolejnym meczu dziewczęta z Pępowa II spotkały się z zespołem z Goleniowa jednym z faworytów turnieju. To był najlepszy mecz imprezy niestety przegrany 16 do 18 mimo prowadzenia 14 : 10. Dziewczęta z Pępowa II zajęły w finale IV miejsce wygrywając 2 i przegrywając 3 mecze.

  Najważniejszym meczem turnieju zgodnie z oczekiwaniami było spotkanie Pępowa I z Goleniowem. W poprzednim turnieju górą były pępowianki. Teraz dziewczęta z Goleniowa wzięły rewanż wygrywając 15 : 10.  Pozostałe mecze Pępowo I wygrało zajmując ostatecznie drugie miejsce.

  Oto ostateczna klasyfikacja :

  1. Goleniów
  2. Pępowo I
  3. Kobylnica I
  4. Pępowo II
  5. Trefl Gdańsk
  6. Koszalin

Marek Siemborski

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie | Projekt i realizacja: Baltic Trend - projekty marketingowe