PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY U NAJMŁODSZYCH 2024

Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny. Został ogłoszony konkurs „Najpiękniejsza Marzanna”. Marzanna to  słomiana  lalka , która dla nich jest symbolem srogiej zimy. Historia tej  lalki sięga bardzo dawnych czasów i wiąże się z boginią słowiańską , która symbolizowała zimę . Niezależnie od imienia , kukła nosiła określoną symbolikę i miała magiczne znaczenie . O  godz.  12:00  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  i panem dyrektorem przemaszerowali  barwnym pochodem do parku, gdzie nastąpiło odpalenie ogniska. Dzieci zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk a następnie z pomocą pana dyrektora wrzuciły marzanny do ognia. Na koniec pan dyrektor ogłosił wyniki konkursu na „Najpiękniejszą Marzannę” wręczył  dzieciom dyplomy i nagrody. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku. To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Renata Sypion

POWITANIE WIOSNYGaleria