PRACE PRZYGOTOWUJĄCE TEREN WOKÓŁ SZKOŁY DO ROZBUDOWY

W poniedziałek 24 lutego 2020 roku we wczesnych godzinach rannych ruszył kolejny etap prac – wycinka drzewa – przygotowujących teren do  kolejnej rozbudowy naszej placówki.

W minionym roku został zrealizowany projekt na kolejną rozbudowę naszej szkoły i w grudniu 2019 uzyskaliśmy pozwolenie na budowę z czego się bardzo cieszymy. Sam projekt kosztował ok. 90 tys. Kolejnym etapem jest budowa po zdobyciu odpowiednich środków, a wartość kosztorysowa to ponad 3,6 mln.

Gruntowny remont dworku miał miejsce w latach 1988-91 – wtedy to budynek przeszedł remont-modernizację od podstaw. Klasy 0-III miały lekcje w wynajętych pomieszczeniach u p. Labuda w Pępowie. Natomiast uczniowie klas IV-VIII byli dowożeni do szkoły w Leźnie na II zmianę. Następna modernizacja miała miejsce w latach, kiedy wybudowano aulę, która pełni funkcję sali gimnastycznej. Następnie szkołę rozbudowano o pomieszczenie, które dzisiaj pełni rolę świetlicy szkolnej. Kolejna  rozbudowa naszej szkoły zakończyła się już w 2015 roku i kosztowała ok. 1,3 mln – placówka wzbogaciła się o część kulturalną z pomieszczeniami na cele dydaktyczne. Mieści sie tu biblioteka szkolna i pomieszczenia na integrację środowiska. W tym roku odbyły się zajęcia we współpracy z Radą Sołecką i KGW „Wieczór Robótek Ręcznych”, „Stroiki Świąteczne” i inne. W 2016 r. powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią o wartości 227 tys. ze wsparciem Ministerstwa Sportu. Jest  projekt na drugie boisko, który będzie realizowany w tym roku – co wszystkich bardzo cieszy. W latach 2018 – 2019 realizowana była termomodernizacja szkoły o wartości ponad 1,2 mln ze wsparciem środków unijnych. Modernizacja m. in. sprawiła, że nasz obiekt szkolny jest przyjazny dla środowiska.