PREZENTACJA O NEPALU W KLASIE III B

Na kilka dni przed wakacjami (20.06.2017 r.) odwiedziła nas mama naszego klasowego kolegi, Leona. Pani Jolanta Zega opowiedziała nam o swojej wyprawie do Nepalu. Jak powiedziała, była to dla niej „wyprawa życia” i mogła w niej uczestniczyć, wraz z kolegami z pracy, dzięki hojności swojego pracodawcy, który w ten sposób chciał wspomóc materialnie Nepalczyków dotkniętych poważnymi skutkami niedawnego trzęsienia ziemi.

Aby przybliżyć nam położenie Nepalu i jego oddalenie od Polski, pani Jola przedstawiła mapy poglądowe. Dowiedzieliśmy się, że jej podróż samolotem do stolicy Nepalu trwała ponad 12 godzin (z przesiadkami). Gdyby jednak jakiś śmiałek chciał udać się tam pieszo, mogłoby to potrwać ponad 63 dni.

Mama Leona pokazała nam filmik i opowiedziała o powitaniu przez Nepalczyków, zaprezentowała zdjęcia ze wspinaczki na Annapurnę (BASE CAMP). Dowiedzieliśmy się przy okazji, jak nazywają się najwyższe szczyty świata i jak niewysokim jest przy nich nasz rodzimy szczyt – Rysy, czy niedaleka Wieżyca. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji o życiu ludzi i zwierząt w Nepalu (zobaczyliśmy na fotografiach, że tamtejsze dzieci do szkoły także chodzą w mundurkach:)). Obejrzeliśmy również pamiątki przywiezione z podróży.

Myślę, że piękna relacja z wyprawy pani Joli nastroiła nas wakacyjnie i z przyjemnością będziemy odkrywali piękno otaczających nas ludzi i przyrody, może na początek w mniej odległych zakątkach.

Katarzyna Cieplińska

GALERIANEPAL

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie | Projekt i realizacja: Baltic Trend - projekty marketingowe