PROJEKT EDUKACYJNY KINO NA TEMAT

PROJEKT EDUKACYJNY KINO NA TEMAT

25 marca klasa 8b oraz 7b z wychowawcami oraz panią wicedyrektor udała się do kina Helios w Gdańsku na film „Z najwyższego szczytu”.

 Film – pełnometrażowy debiut reżyserski Serge’a Hazanaviciusa, aktora i brata Michela Hazanaviciusa – nie jest oparty na faktach, jak np. oscarowy „Człowiek, który zjechał z Everestu” (1975). To fantazja, ale ukształtowana przez rzeczywistą tragedię: film dedykowany jest Marco Siffrediemu, który jako pierwszy, i dotąd jedyny, podjął próbę zjechania z Czomolungmy na snowboardzie kuluarem Hornbeina, „Złotym Graalem” wyczynowego snowboardu. Główny bohater filmu, Scott Ferret (Kev Adams), ma marzenie, aby tego Złotego Graala zdobyć, i cały film trzyma się konwencji marzenia właśnie.

Kino na Temat to cykl spotkań filmowych, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. Projekt skierowany jest do młodzieży z najstarszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu oraz rozmowy z udziałem zaproszonych gości: ekspertów w danej dziedzinie. (https://www.helios.pl/49,Gdansk/KinoNaTemat/)

                                                                                       Joanna Witt-Szymerkowska

Sylwia Górak

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie