SREBRO SIATKAREK Z PĘPOWA

SREBRO SIATKAREK Z PĘPOWA
W OTWARTYCH MISTRZOSTWACH TRÓJMIASTA „3” DZIEWCZĄT.
27.01.2019 CHWASZCZYNO

 

 

    W turnieju będącym pierwszym etapem eliminacji do Mistrzostw Województwa wystartowały 32 zespoły. Drużyny podzielono na pięć grup z których do pierwszej dziesiątki awansowały po dwie najlepsze ekipy.

    Pępowo I wygrało w swojej grupie wszystkie mecze. Pępowo II trzy zwycięstwa, dwie porażki. Pępowo III trzy zwycięstwa i trzy porażki .

    Po pierwszej rundzie drużyny z miejsc jeden i dwa grały ze sobą „krzyże” o wejście do finałowej „5”. Zespoły z trzecich miejsc rywalizowały  o pozycję 11 – 15 a te z czwartych pozycji  o miejsca 16 -20.

   Pępowo I gładko wygrało mecz o wejście do finałowej „5”. Pępowo II wygrywając trzy mecze i przegrywając jeden zostało sklasyfikowane na 12 pozycji . Pępowo III wygrywając dwa z czterech pojedynków zajęło ostatecznie 18 miejsce.

   W  finale Pępowo I w pierwszym meczu wysoko pokonało Gdyńską Akademię Siatkówki 21 : 6 . W kolejnym pojedynku będące faworytem turnieju pępowianki nieoczekiwanie uległy zespołowi z Lęborka  17 :  21. W tym momencie żeby myśleć o pierwszym miejscu w turnieju trzeba było wygrać pozostałe spotkania i liczyć na porażkę drużyny z Lęborka w jednym z pozostałych meczów. I tak właśnie się stało. Lębork I uległ obu drużynom Chwaszczyna I i Chwaszczyna II . Pepowianki pokonały oba zespoły z Chwaszczyna i miały taki sam bilans jak Chwaszczyno I  trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Po przeliczeniu małych punktów okazało się, że Chwaszczyno ma stosunek pkt, zdobytych do straconych 79 : 53 a Pępowo I   80 : 55 .

Oto ostateczna klasyfikacja:

  1. Chwaszczyno I 3 zw. 1 por.  pkt  79 : 53
  2. Pępowo I 3 zw. 1 por. pkt. 80 : 53
  3. Lębork I 2 zw. 2 por.
  4. Chwaszczyno II 2 zw. 2 por.
  5. Gdyńska Akademia Siatkówki 0 zw. 4 por.

                                                            Marek Siemborski

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie