ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W dniu 14 października najstarsze klasy (VIIIa i VIIIb) z naszej szkoły, tradycyjnie już udali sie na wycieczkę do Czeczewa, by oddać cześć i hołd naszemu Patronowi ppor. Klemensowi Wickiemu. Z uczniami w uroczystości uczestniczyli pan Adam Stromski – Radny, członek Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Żukowie, pani wicedyrektor Renata Barzowska, pani Weronika Labuda (nauczycielka języka kaszubskiego) oraz wychowawczynie Sylwia Górak i Maria Byczkowska. Uczniowie odczytali biografię Patrona oraz testament. Historię życia przybliżyła młodzieży wychowawczyni klasy VIIIa. Delegacje złożyły wiązanki, zapaliły znicze i pomodliły się – tak jak prosił o to w liście do rodziny ppor. Klemens Wicki.  Następnie uczniowie udali się do szkoły na dalszą część uroczystości.

TESTAMENT – list pożegnalny ppor. K. Wickiego do rodziny…   CZYTA Julia Syldatk kl. VIIIa

GALERIACZECZEWO