UCZNIOWIE KLAS II NA WYCIECZCE W GDAŃSKU

Dnia 27 września 2018r. uczniowie klas II udali się na wycieczkę do Gdańska.

Na początku odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, w którym to odbyliśmy podróż w czasie i poznaliśmy historię pewnej rodziny…Lekcja odbyła się w rekonstrukcji klasy lekcyjnej z drugiej połowy lat trzydziestych XX w. oraz salonu warszawskiego mieszkania w trzech różnych okresach: kilka dni po wybuchu II wojny światowej, w czasie okupacji niemieckiej oraz tuż po jej zakończeniu. Trudne tematy wojenne uczniowie poznali poprzez znane im zagadnienia życia codziennego na przykładzie losów rodziny Jankowskich. Potem zwiedziliśmy wybrane miejsca na wystawie stałej.

Następnie udaliśmy się na seans „Krzysiu, gdzie jesteś?” do kina Helios w Galerii Forum. Bardzo wzruszyła nas historia głównego bohatera, która przypomina o tym, co w życiu jest najważniejsze – RODZINA!

Beata Młyńska

20180927_113010