UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA PPOR. KLEMENSA WICKIEGO RONDU

W sobotę 28 maja 2022 roku miało miejsce kolejne historyczne wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej – rondo na trasie Pępowo – Leźno otrzymało imię naszego Patrona.

Wniosek nadania im. ppor. Klemensa Wickiego złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Pan Witold Szmidtke na początku br., a na Sesji Rady Miejskiej w Żukowie Radni przyjęli wniosek jednogłośnie.

Na uroczystości gościliśmy syna naszego Patrona Pana Bogdana Janickiego z małżonką Wiesławą , córkami Agnieszką i Grażyną, wnukiem Maciejem i prawnukiem Antonim. Swoją obecnością zaszczycił nas również Starosta Powiatu Kartuskiego Pan Bogdan Łapa z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu – Eugeniuszem Pryczkowskim. Oczywiście nie zabrakło wśród naszych Gości Burmistrza Gminy Żukowo – Wojciecha Kankowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Witolda Szmidtke ze swoimi zastępcami. Poświęcenia Ronda dokonał ks. dziekan Czesław Las (przyjaciel naszej szkoły), a odsłonięcia dokonali: Bogdan Janicki, Bogdan Łapa, Wojciech Kankowski, Witold Szmidtke i Zenon Byczkowski (dyrektor naszej szkoły).

Uroczystości rozpoczęły się na placu przy rondzie przywitaniem gości przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie i odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie głos zabrali Goście (Starosta, Burmistrz i Syn Patrona). Witold Szmidtke odczytał treść Uchwały i wszyscy przy asyście werbla udali się na rondo.Nastąpiło odsłonięcie tablic z nazwą, a następnie zabrał głos ks. Dziekan, który dokonał poświęcenia miejsca. Po modlitwie wszyscy wrócili na plac, gdzie uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki program artystyczny. Po odśpiewaniu hymnu szkoły udaliśmy się do szkoły, gdzie uczniowie mogli wziąć udział w organizowanym tego dnia FESTYNIE RODZINNYM. Natomiast dzieci w strojach regionalnych z nauczycielami i rodzicami udały się do Czeczewa, bu przy obelisku Patrona złożyć wiązanki i zapalić znicze.

RONDOGALERIA ZDJĘĆ

WIĘCEJ NA: