VIII MIEJSCE DZIEWCZĄT Z PĘPOWA W MISTRZOSTWACH POLSKI

VIII MIEJSCE DZIEWCZĄT Z PĘPOWA W MISTRZOSTWACH POLSKI        

                        KINDER + SPORT W MINI SIATKÓWCE  „2”

 

       W Mistrzostwach, które odbyły się 6 -8 lipca w Zabrzu brały udział trzydzieści dwa najlepsze w Polsce zespoły wyłonione w cyklu eliminacji spośród ponad 800 drużyn. Mistrzowie i wicemistrzowie 16 województw podzieleni zostali na osiem grup w których grali systemem „każy z każdym”. Dwie pierwsze ekipy awansowały do pierwszej szesnastki, dwie kolejne grały o miejsca 17 -32.

       Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Pępowie w pierwszym swoim meczu pokonały TKST Budowlani Toruń 2 : 0 ( 15 : 10, 15 : 9), w drugim zwycięzyły 2 : 1        ( 15: 8, 12 : 15, 11 : 5) UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN 2 i po tym meczu miały zapewniony awans do pierwszej „szesnastki”. W ostatnim meczu  pępowianki nie dały szans drużynie z Zambrowa wygrywajac 2 : 0 ( 15 : 5, 15 : 12) i zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie.

      Drużyny, które zakwalifikowały się do pierwszej „szesnastki” podzielono na cztery grupy z których awans do pierwszej „ósemki” uzyskują dwa najlepsze zespoły.

    Pierwszy mecz i zwycięstwo 2 : 0 (15 : 4, 16 : 14) nad UKS ARES Nowa Sól. Kolejny decydujący o awansie z ULKS Zahir Volley Wschowa okazał się najbardziej dramatyczny. Pierwszy set i gładka wygrana 15 : 5, w drugim role się odwracają i lepsze okazują się rywalki 8 : 15. W trzecim secie dziewczęta ze Wschowej prowadzą już 7 do 4 i wszystko wskazuje na ich sukces. Bierzemy czas. Od tego momentu nasze zawodniczki zaczęły grać prawie bezbłędnie. Najpierw doprowadziłydo stanu 10 do 8 a następnie wygrały drugą piłkę meczową zapewniając sobie awans do najlepszej „ósemki”. Ostatni mecz z MUKS JOKER ŚWIECIE/MUKS SPARTAKUS LNIANO. zakończył się porażką 0 : 2 (10 : 15, 5 : 15). Jesteśmy w najlepszej „ósemce” w kraju.

  Pozostałe w grze ekipy podzielono na dwie grupy. Zasady jak wyżej. Mistrzowie  i   wicemistrzowie grup będą grali o pierwsze miejsce. Pozostałe drużyny o lokaty 5- 8.

  Niestety pozostałe mecze z najlepszymi w kraju drużynami nasze dziewczęta przegrały zajmując ostatecznie ósme miejsce.

  Oto skład SP Pępowo: Martyna Byczkowska, Iga Wieczyńska, Aneta Wiczling.

 Ósme miejsce w Mistrzostwach Polski to zdecydowanie największe osiągnięcie w  siatkarskiej historii Szkoły Podstawowej w Pępowie.

  Z tego miejsca bardzo chcieliśmy jako drużyna  podziękować Martynie Siecińskiej  i gimnazjalistkom: Zuzi Sobczyńskiej, Oliwce Gruba , Ani Wenta, Martynie Jeżewskiej, Ali Płotka za pomoc w przygotowaniach. Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Pępowie, Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie,  Państwu Byczkowskim za pomoc finansową bez, której nasza  wyprawa na Mistrzostwa Polski byłaby niemożliwa.

  Za rok Mistrzostwa w kategorii „trójek”, żeby na nie pojechać trzeba będzie zdobyć jedno z dwóch pierwszych miejsc w Mistrzostwach Województwa. 

  

  

                                                                          Marek Siemborski

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie | Projekt i realizacja: Baltic Trend - projekty marketingowe