WARSZTAT FILMOWY W MUZEUM MIASTA GDYNI

31 października uczniowie klasy VIIb z wychowawczynią Joanną Witt-Szymerkowską wzięli udział w warsztacie „Filmowe fragmenty Gdyni”. Wyjście do muzeum ni e musi być nudne! Uczniowie uczestniczący w warsztacie oglądali urywki dokumentów o budowie miasta i portu, zapisy życia codziennego, ważnych wydarzeń oraz świąt. Po ciekawym wprowadzeniu przez prowadzących warsztat, każda z grup wybrała zdjęcie ilustrujące fragment Gdyni. Następnie każda z grup stworzyła krótką historię do wybranego zdjęcia wycinając z papieru niezbędne elementy do jej opowiedzenia. Kolejnym etapem pracy było wykonanie zdjęć  a potem przy pomocy aplikacji ‘GIF Maker’ stworzenie krótkiego filmu. To twórcze działanie przybliżyło nam warsztat filmowca oraz pozwoliło na autorską interpretację wybranych historii.

Joanna Witt-Szymerkowska

GALERIAWARSZTATY