WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

Dnia 17.11.2017r. uczniowie klas pierwszych pojechali na swoją pierwszą wycieczkę jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie.

Plan wycieczki obejmował wiele różnorodnych atrakcji. Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Po dwugodzinnym interaktywnym odkrywaniu tajników nauki udaliśmy się do Oliwy. W Pałacu Opatów zwiedziliśmy wystawę „Od marionetek do robotów. Historia teatrów lalkowych w Gdańsku”. Pani przewodnik opowiedziała nam o różnych rodzajach lalek. Poznaliśmy: marionetki, pacynki, kukiełki i jawajki. Potem udaliśmy się na spacer po parku oliwskim, gdzie urzekło nas piękno polskiej jesieni. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie wystawy „Dobranocka. Historia animacji”, podczas której prześledziliśmy historię tworzenia filmów animowanych oraz obejrzeliśmy stare filmy animowane. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się jeszcze do Katedry Oliwskiej. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Wróciliśmy z niej zmęczeni, ale radośni, z bagażem nowych doświadczeń i pogłębionej wiedzy!

Beata Młyńska