ZAJĘCIA Z OZOBOTAMI

OZOBOTY

Tuż po feriach zimowych w naszej szkole pojawiły się Ozoboty. Są to maleńkie roboty, które poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat nowych technologii i nauki programowania. Ozoboty poruszają się po narysowanych przez nas trasach, które kodujemy przy użyciu kolorów, zgodnie z tablicą kodów graficznych. Mamy do dyspozycji mazak czarny, czerwony, niebieski i zielony. Dzięki wbudowanemu sensorowi robocik rozpoznaje układy kolorów i wykonuje odpowiedni ruch. Dostępna też jest wersja on-line, w której programujemy wirtualnego ozobota za pomocą puzzli lub tworzymy kod z użyciem aplikacji OzoBlockly.

Uczniowie klas I-III mieli okazję do przetestowania ozobotów. Rysowali własne trasy oraz uzupełniali gotowe kart pracy, zgodnie z treścią zadań w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Zabawa była przednia, chociaż wcale niełatwa.

Ozoboty zostały zakupione przez
„Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie”.  Serdecznie dziękujemy!

Lucyna Wróbel

Slajd2 Slajd3 Slajd4 Slajd5 Slajd6 Slajd7 Slajd8