ZIELONA SZKOŁA KLAS PIĄTYCH

W dniach 10-11 czerwca 2019r. w Pieckach na Mazurach

Klasy piąte ze swoimi wychowawcami, p. Joasia Wenta (kierownikiem wyjazdu),        p. Mateuszem Iwanowskim i p. Anną Sudomir oraz jedną z mam – p. Anią, uczestniczyły w dwudniowych zajęciach w Zielonej Szkole na Mazurach, nad jeziorem Wągiel. Przed dotarciem na miejsce uczniowie mogli zobaczyć jak wytapia się szkło w hucie szkła oraz przejść się po Skansenie w Olsztynku. Na miejscu – czekała nas masa atrakcji i gier zespołowych z dobrym i sytym posiłkiem. Na początku – park linowy, gra – „Mega Piłkarzyki” oraz ogromne gry planszowe. Wieczorem – nocne podchody. Wspólne spanie w domkach dodatkowo zintegrowało koleżeństwo, które nad ranem ciężko było dobudzić na posiłek o 8 i ruszyć na wspinaczkę, kąpiel w jeziorze oraz zdobywanie rekordu w układanie skrzynek. Skwar dawał się we znaki, ale wróciliśmy wszyscy szczęśliwi.

Joanna Wenta