ROK SZKOLNY 2017/2018 „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

4 września 2017 - 23 czerwca 2018 9:00 AM - 9:00 PM

ROK SZKOLNY 2017/2018 „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,                       Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie

„Rokiem dla Niepodległej”.

MEN od kilku lat nadaje hasła przy okazji kolejnych inauguracji roku szkolnego, aby w ten sposób zwrócić uwagę na ważne idee i problemy związane z edukacją.

Poprzedni rok szkolny 2016/2017 ogłoszony był „Rokiem Wolontariatu”. W ramach działań związanych z promocją idei wolontariatu Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs „Wolontariusz Roku” oraz nagrodziło uczniów wyróżniających się w pracy na rzecz innych osób i instytucji. Jednocześnie minister Anna Zalewska sama – jako wolontariuszka – angażowała się w inicjatywy związane z wolontariatem, m.in. honorowe krwiodawstwo czy akcję sprzątania świata.

W październiku tego roku w ramach kontynuacji idei wolontariatu chcemy nagrodzić „Nauczyciela-Wolontariusza Roku”. Wspomniała o tym szefowa MEN podczas swojego wystąpienia na inauguracji roku szkolnego w Dobrzechowie na Podkarpaciu.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej