INNOWACJE, PROJEKTY

INNOWACJA – klasa Ic – Paulina Konkel

opis-innowacji-pedagogicznej-czytam-z-klasa-3

PODSUMOWANIE MODUŁU I

Jedna z realizowanych w tym roku w naszej szkole innowacji pedagogicznych dotyczy  najmłodszych. Klasa I c zakończyła niedawno pracę z I modułem projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Wychowawczyni, pani Paulina Konkel tak podsumowała dotychczasową pracę: „Przeczytaliśmy książkę̨ pt. „Drzewo życzeń́”, z wielką uwagą śledziliśmy losy Dębu, Bongo oraz Samar. Uzupełniliśmy lekturnik, „wyturlaliśmy” drzewo oraz zasadziliśmy swoje drzewko  w parku przy szkole. Przez cały czas uzupełnialiśmy „klasowe drzewo czytelnicze” w kolorowe liście z tytułami przeczytanych książek. 9 października 2020 roku obchodziliśmy „Święto Drzewa”, podczas którego uczniowie sprawdzali rodzaje kory, przytulali się do drzewa sprawdzając wielkość pnia, a nawet na moment przeobrazili się w nie. Z wielką ciekawością dzieci wysłuchały opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew” i nawet uwierzyły w jego magiczną moc. W takt „Ekologicznego regge” wykonały prace plastyczne”. Już niebawem dzieci zaczną pracę z II modułem.

GALERIACZYTAM Z KLASĄ

plakat-2

Uczniowie z klasy 1 c jeszcze w marcu zrealizowali moduł II. Z uwagą śledziliśmy przygody kotki Pusi w lekturze pt. „Zagubiona w śniegu”.  Razem zorganizowaliśmy „Eko pokaz mody”, wykonaliśmy bałwanki z surowców wtórnych, korzystaliśmy z zimowej aury pogodowej. Dzięki opowiadaniu chmurki Tosi uczniowie już wiedzą czym jest ocieplenie klimatu i jakie zagrożenia powoduje, jak ważne jest segregowanie śmieci i nie zanieczyszczanie środowiska. Od kwietnia zaczynamy działania z III modułem.

Paulina Konkel

GALERIALEKTURKI