INNOWACJE, PROJEKTY

Biblioteka Samorządowa w Żukowie
we współpracy z członkami Komitetu Pałacowego zaprasza młodzież     w wieku 12-18 lat do udziału w projekcie
 „Ocalić od zapomnienia. Pałace w Małkowie, Leźnie, Pępowie               i Przyjaźni we wspomnieniach rodzinnych”.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY

1. BACH MARTA – VA
  2. KAŹMIERCZAK KINGA – VA
  3. KULWIKOWSKA  JUDYTA VIB
  4. BARZOWSKI ANTONI VIB

POD OPIEKĄ MARII BYCZKOWSKIEJ JUŻ PRZESZŁO ROK UCZESTNICZĄ W PROJEKCIE „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” – MŁODZI DLA HISTORII

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA UCZESTNICY

WIĘCEJ NA:

www.ocalicodzapomnienia.weebly.co

„GŁÓWKA  PRACUJE”

GLOWKA PRACUJE

PROJEKT – Anetta Praska-Wenderlich

INNOWACJA  PEDAGOGICZNA GŁÓWKA PRACUJE

plakat-2

„CZYTAM Z KLASĄ”

OPIS Innowacji pedagogicznej CZYTAM Z KLASĄ

„ODKRYWANIE MATEMATYKI W CODZIENNOŚCI PRZEDSZKOLAKA”

1A

Patrycja Fularczyk0c
Innowacja pedagogiczna – Odkrywanie matematyki w codzienności przedszkolaka

INNOWACJA „CZYTAM Z EMOCJĄ”

d
OLGA TABACZYŃSKA – 0
Czytam z emocją_innowacja
PODSUMOWANIE REALIZACJI PIERWSZEGO Z PIĘCIU MODUŁÓW INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ  „Czytam z Emocją”

W module pierwszym innowacji pedagogicznej „Czytam z emocją” – KREATYWNOŚĆ, realizowaliśmy temat „ Kopciuszek, czyli jak to z kreatywnością w bajkach bywa”.

Dzieci starały się ze zrozumieniem wysłuchać bajkę „Kopciuszek”. Oglądały mini inscenizację oraz ilustrację zamieszczone w książce. Zrobiły paszport czytelnika w którym rysowały sceny z bajki, które najbardziej im się spodobały. Stworzyły kreatywny „strój Kopciuszka uszyty z marzeń” do którego wykorzystały materiały pochodzenia naturalnego.

Podczas świetnej zabawy muzycznej wcieliły się w orkiestrę instumentalizując piosenkę „Marzenia”. Rozbudzając wiarę we własne możliwości zainicjowały chęć samodzielnego przedstawienia bajki „Kopciuszek” w której wypowiadały kwestie własnymi słowami.

W ramach projektu edukacyjnego „Emocja” stworzyliśmy w klasie KĄCIK EMOCJI. Dzieci, gdy tylko mają ochotę mogą narysować swoje emocje i wrzucić je do odpowiedniego słoika „Radości” bądź „Złości”. Mamy także słoik „Spokoju”, który można w razie potrzeby wziąć i wyciszyć negatywne myśli. Zapoznaliśmy się również z bajką „Kropka”, która była inspiracją do poznania swoich mocnych i słabych stron a także odkrycia talentów.

Opowiadanie Idy Gromady „Blok rysunkowy” pokazało, iż każdy z Nas jest wyjątkowy, mimo, że nie zawsze jest najlepszy w każdej dziedzinie życia. Zabawy z chustą i liczne rozmowy podczas realizacji zadań z projektu pozwoliły dzieciom wspaniale się zintegrować.

Instrumentalizacja piosenki Kopciuszek 1 Mam talent- zabawy z chustą Paszporty czytelnika