MIKOŁAJKOWY DZIEŃ SENIORA W MAŁKOWIE

W niedzielę, 5 grudnia 2021 roku chętne dzieci z naszej szkoły skorzystały z zaproszenia Pani Sołtys Małkowa i przygotowały mini program w języku kaszubskim dla swoich dziadków i babć.

Chętnych uczniów było znacznie więcej, a program miał być o wiele bogatszy, ale niestety w piątek uczniowie jednej klasy musieli przejść na kwarantannę. Występ naszych uczniów przez SENIORÓW był przyjęty entuzjastycznie, wszyscy świetnie się bawili śpiewając wspólnie kaszubskie kolędy i piosenki.

Dzieci od Pani Sołtys i Rady Sołeckiej otrzymały Mikołajkowe upominki na zakończenie i zostały poczęstowane słodkościami. Pani Maria wszystkim zebranym, a szczególnie Seniorom złożyła życzenia po kaszubsku. Dziękujemy mamom z klasy IVc oraz pani Aleksandrze S. za wsparcie i pomoc w organizacji występu.