DZIEŃ SENIORA

Już w piątek od godziny 18.00 rozpoczęły się przygotowania do sobotniego Dnia Seniora. Nauczycielki: Karina M., Joanna W.-S., Bernadeta S. Maria L. i Maria B., pracownicy: panowie Andrzej, Marek. Panowie z Rady Sołeckiej: Rafał Banit, Ludwik Breza, Adam Kwidziński. Ponadto zjawili się też byli uczniowie naszej szkoły: Tomek Sz. i Piotr D. oraz.chętni uczniowie z klas VII – Tomek B. Szymon Ś., Kacper H., Witek B. Maciek K. Pomóc w przygotowaniach  przyszła też mama pani Wioleta Kędzierska z córką Kingą. Pracy było wiele; dekoracje (wcześniej przygotowane), stoliki, krzesła, nagłośnienie… ale po około trzech godzinach pracy wszystko było już gotowe. W sobotę 13 stycznia, już od godziny 14.00 nasza szkoła rozbrzmiewała radosnym gwarem. Uczniowie w strojach galowych i kaszubskich witali gości. W salach ostatnie przygotowania do występów.Punktualnie o godzinie 15.00 przybył Burmistrz Wojciech Kankowski. Na uroczystości gościł również Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke. Po krótkich wystąpieniach na scenę wyszli młodzi aktorzy z klasy III a, którzy pod czujnym okiem swojej wychowawczyni i nauczycielki języka angielskiego przedstawili jasełka pełne przesłań i dobrego humoru. Następnie na scenie zagościł uczeń klasy IV Robert Hirsz, który zagrał pięknie na akordeonie kolędy. Po koncercie kolędowym na scenę wyszli uczniowie klasy VIa, którzy przedstawili gościom kaszubskie „Gwiôzdczi”. Było głośno: krzyk, straszenie, śpiewy, tańce, recytacje i prezenty (pierniczki i kalendarze), a nawet częstowanie gości tabaką. Tutaj specjalne podziękowania dla rodziców uczniów p. Stanisława T. i p. Waldemara Sz. za tabakę 😉 Prezenty niespodzianki dla Seniorów jak i poczęstunek przygotował  Sołtys Pępowa.

W tym miejscu chcemy złożyć wszystkim serdeczne podziękowania za przybycie, za pomoc i zaangażowanie po prostu za serce – bez Was nie byłoby tak wspaniałej imprezy. Dziękujemy!

GALERIASENIORZY

GALERIASENIORZY II

© 2016 Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie | Projekt i realizacja: Baltic Trend - projekty marketingowe