SPOTKANIE Z POLICJĄ

Dnia 09.10.2023r. pięciolatki oraz dzieci z zerówek i klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie miały okazję spotkać się z panią Aleksandrą D. policjant z komendy policyjnej w  Żukowie. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń . Pani policjant ostrzegała też przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.  Zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa. Pani policjant wyjaśniała reguły właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci nauczyły się jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby.

Kiedy wydawało się, że czas już się pożegnać, czekała na nas niespodzianka. Nasz gość nie przyszedł do szkoły sam – towarzyszył naszej pani policjant  „Popo”-słoń policyjna maskotka. Dzieci przywitały się ze  Słoniem Popo i miały okazję do pamiątkowej fotografii.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Bardzo dziękujemy Pani Joannie Wenta, która zorganizowała to spotkanie z panią policjant w ramach zajęć z profilaktyki.

Renata Sypion

POLICJAGALERIA