ERGO ARENA I MY

W piątkowe popołudnie chętni uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastycznym poświęconym twórcy HYMNU NARODOWEGO – Józefowi Wybickiemu w nagrodę udali się do „Jaskini Lwów Gdańskich” – Ergo Areny. Ułożyło się idealnie. Mecz Kaszubski w Ergo Arenie przypadł na Święto Niepodległości. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu przyjechało mnóstwo dzieci z Pomorza – w tym nasi uczniowie z Pępowa. Dodatkowo siatkarze Trefla mierzyli się z LUK-iem Lublin (których barwy klubowe są czarno-żółte). Atmosfera była niesamowita. Oprócz meczu uczniowie uczestniczyli w przygotowanym specjalnie dla nich FESTYNIE KASZUBSKIM.

Jak pisze portal: gdansk.naszemiasto.pl

„Wielkie brawa należą się dla kibiców, bo stworzyli razem z nami wspaniałe widowisko. Niesamowicie gra się przy takiej publiczności i to wspaniałe doświadczenie. W każdym meczu doping nas niesie, a dzisiaj słychać go było bardzo dobrze i ta gra mogła się podobać – powiedział Karol Urbanowicz, środkowy Trefla.”

„Hymn Kaszub” oraz Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiały w piątek, 11 listopada 2022 roku w Ergo Arenie. W hali zjawiło się 6550 kibiców, wśród których około połowę (3200) stanowiły dzieci z pomorskich szkół.

Konkurs i wyjazd pilotowała i organizowała pani Weronika Labuda – nauczycielka języka regionalnego kaszubskiego. Przejazd  uczniom fundował Dyrektor szkoły, a opiekunem była również druga nauczycielka języka kaszubskiego Maria Byczkowska.

MB

MECZ KASZUBSKI W ERGOARENIEGALERIA