WYCIECZKA KLASY VB – NAGRODA OD „STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PPOR. KLEMENSA WICKIEGO W PĘPOWIE”

Dnia 17.04.2024r. uczniowie klasy 5b uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. W Muzeum II Wojny Światowej wzięli udział w lekcji muzealnej, podczas której przenieśli się w czasie i poznali historię mieszkania pewnej warszawskiej rodziny. Poszukiwali odpowiedzi na pytania związane z życiem mieszkańców w pierwszych dniach wojny, podczas okupacji niemieckiej oraz tuż po jej zakończeniu. Zasiedli w ławkach w przedwojennej sali szkolnej oraz przeszli się ulicą przedwojennego miasta. Wrażenia były ogromne. Cytując wypowiedź uczniów „To było najlepsze muzeum, w którym byliśmy.”

Dodatkowym punktem wyjazdu był spacer uliczkami Starego Miasta do kina Helios, gdzie w kameralnym gronie obejrzeliśmy film pt. „Za duży na bajki 2”.

Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, iż była ona formą nagrody za wygrany konkurs na najgrzeczniejszą klasę w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie nie pokrywali jej kosztów, bowiem autokar oraz lekcja muzealna została w całości sfinansowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie.

Za wsparcie i możliwość realizacji nagrody serdecznie DZIĘKUJEMY.

Opiekun – Mateusz Iwanowski

Wychowawca – Lucyna Wróbel