SPRZĄTAMY DLA POLSKI

29 września 2023 - 5 października 2023 9:00 AM - 9:00 PM

Zapraszamy do udziału w akcji Sprzątamy dla Polski, której finał odbędzie się 4 października 2023 r. na terenie całego kraju. Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Organizatorzy zachęcają do dokumentowania przebiegu akcji i zamieszczania relacji na profilach szkół w mediach społecznościowych.

Zgłoszenia do udziału w akcji można przesyłać do 3 października 2023 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Po zgłoszeniu organizatorzy przekażą szczegółowe informacje wraz z precyzyjnymi instrukcjami dotyczącymi przebiegu wydarzenia.

Więcej informacji
Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Sprzątamy dla Polski. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. W poprzedniej edycji akcji, która odbyła się 21 kwietnia 2023 r., wzięło udział 500 tys. osób.

Mamy nadzieję, że jak najwięcej uczniów i nauczycieli weźmie udział w akcji i przyłączy się do zbiorowego sprzątania naszego najbliższego otoczenia.

Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki