PIĘCIOLATKI ŚWIĘTUJĄ NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W miniony piątek 10 listopada w Szkole Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie pięciolatki świętowały 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dzieci wykonały samodzielnie Flagę Polski oraz kotyliony. Nauczyły się śpiewać hymnu. Poznały także symbole narodowe Polski.

O godzinie 11.11 wszystkie  pięciolatki odśpiewały hymn narodowy, tym samym włączając się do ogólnopolskiej akcji ministerialnej  #SzkołaDoHymnu.

Następnie odbyła się uroczysta akademia dla wszystkich dzieci, pracowników . Była to podniosła i piękna uroczystość.

Renata Sypion