WYCIECZKA DO UG ŻUKOW0 KLASY VIIIA

W dn. 11.12.2023 r. uczniowie klasy 8a udali się do Żukowa, gdzie w pierwszym etapie wycieczki odwiedzili Urząd Gminy w Żukowie. Podczas „lekcji WOS-u w praktyce” przeprowadzonej przez Pana Burmistrza Wojciecha Kankowskiego, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej Witolda Szmidtke oraz Panią Sekretarz Natalię Sierakowską uczniowie zaznajomili się z funkcjonowaniem samorządu gminnego, zadaniami gminy oraz kompetencjami burmistrza i rady miejskiej. Pod opieką Pani Sekretarz zwiedzili gmach budynku urzędu m.in. salę rady miejskiej, salę ślubów oraz poznali zadania poszczególnych komórek organizacyjnych urzędu. Oprócz zdobytej wiedzy, na koniec spotkania z lokalnymi politykami i urzędnikami uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki.

Z gmachu urzędu młodzież udała się do nieopodal położonego poklasztornego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP oraz muzeum parafialnego. Pani Genowefa Zasada oprowadziła uczniów po całym zespole poklasztornym odrywając przed nimi niesamowitą historię tego wspaniałego miejsca. Liczne zabytki kultury materialnej zgromadzone w zbiorach muzealnych wprawiły w osłupienie nawet najmniej zainteresowanych historią uczniów.

Szczególnie podziękowania kieruję do Pana Burmistrza Wojciecha Kankowskiego, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej Witolda Szmidtke, Pani Sekretarz Natalii Sierakowskiej, Pani Genowefy Zasady, Pani Marii Byczkowskiej oraz Pani Joanny Witt-Szymerkowskiej.

Amadeusz Sałek