DZIEŃ CUKIERNIKA W PĘCIOLATKACH

15 marca z okazji Dnia Piekarza i Cukiernika pięciolatki rozmawiały o tym, na czym polega praca piekarza i cukiernika. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematem zajęć, słuchały opowiadania o piekarzu Paszko, bawiły się w berka piekarza, oglądały film o pieczeniu bułeczek, uczyły się rysować precle i bajgle, wykonywały prace plastyczne. Pięciolatki tego dnia odwiedziła mama Klary pani Kamila która jest cukiernikiem  dzieci miały okazję na chwilę wcielić się w rolę prawdziwych cukierników. Umywszy ręce rozpoczęliśmy przygotowania do lukrowania, ozdabiania upieczonych wcześniej ciasteczek i mufinek oraz wykonywanie z mufinek mini hamburgerów na słodko. W pierwszej kolejności sprawdziliśmy czy posiadamy wszystkie niezbędne składniki, a następnie zabraliśmy się do pracy. Po długich oczekiwaniach mogliśmy posmakować nasze pierwsze mini hamburgery . Następnie dzieci wykonały słodki deserek z ciasta i budyniu czekoladowego. Dzieci były zachwycone słodkościami które same przygotowały. To był naprawdę wspaniały dzień. Dziękujemy pani Kamili za przybycie i zapraszamy częściej.

Renata Sypion