DZIEŃ JEŻA W GRUPIE PIĘCIOLATKÓW

10 listopada wypada Dzień Jeża z tej okazji  grupa pięciolatków ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego  w Pępowie obchodziła  9 listopada specyficzny „Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Wszystkie dzieci tego dnia miały na głowach sylwetę jeża. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego , ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy oglądając film edukacyjny o jeżach.  Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż” oraz leśnych zagadek. Dzieci uczestniczyły w opowiadaniu H. Bechlerowa  „Jak Kolczatek szukał mieszkania”  które zostało zilustrowane za pomocą historyjki obrazkowej, którą dzieci po wysłuchaniu ułożyły w odpowiedniej kolejności na tablicy magnetycznej oraz rozwiązały karty pracy. Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci z grupy 5- latków wykonały jeżykową pracę plastyczną, która ozdobiła ich salę.

Renata Sypion