DZIEŃ MATEMATYKI W HEVELIANUM – VA i VB

W Dniu Matematyki, czyli 12 marca, uczniowie kl. 5a i kl. 5b uczestniczyli w Centrum Nauki Hevelianum w warsztatach edukacyjnych pt. „Liczba PI – Einstein i ciasto”. Poprzez łamigłówki matematyczne i praktyczne działania eksperymentowali z liczbą PI. Zwiedzili także interaktywną wystawę ze świata matematyki pt. „Łamigłówka”. Nie zabrakło spaceru ścieżkami dawnego fortu na Górze Gradowej.

Kolejnym punktem wyjazdu był udział w przedstawieniu teatralnym na scenie NOT, gdzie artyści Teatru Muzycznego Syrenka z Warszawy wystawili spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Przedstawienie oparte na powieści Ferenca Molnara, było okazją do refleksji nad wartościami, takimi jak honor, poświęcenie i odwaga.

Dorota Bobrowska – Kaźmierczak

Lucyna Wróbel