DZIEŃ PIZZY – 0D

W piątek 16 lutego dzieci z oddziału 0d wraz ze swoimi opiekunami postanowili nadrobić dzień pizzy, który w tym roku przypadł w ferie zimowe. W ten dzień dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców dzieci samodzielnie mogły wykonać swój własny kawałek pizzy, a po upieczeniu smacznie zjeść w szkolnej stołówce, oprócz tego dzieci dowiedziały się między innymi jakie składniki są potrzebne do ciasta na pizzę, do jakiego procesu przyczyniają się drożdże, czym jest passata oraz jakie są rodzaje serów, czyli podstawowy produkt na pizzę. A więc dzieci poznały nie tylko jak w praktyce stworzyć pizzę, ale także nabyły teoretyczną wiedzę kulinarną na jej temat. Dziękujemy Panu Maciejowi za zaangażowanie w organizację tego dnia, włożony trud i przekazaną wiedzę.

Marta Młyńska
Dariusz Czajka