EUROPEJSKI DZIEŃ KODOWANIA CODE WEEK 2023

W minionym tygodniu po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole tydzień kodowania pod hasłem „Kodowanie to wyzwanie?!”. Był on organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week. Na lekcjach informatyki uczniowie wszystkich klas korzystali z aplikacji, które pozwalały na rozwijanie umiejętności kodowania i myślenia komputacyjnego. Dzieci z młodszych klas doskonaliły umiejętności kodowania graficznego, czy kodowania blokowego. Wśród uczniów klas starszych dużym zainteresowaniem cieszyły się: godzina kodowania z Minecraft oraz aplikacje oparte na pseudokodzie języka Python. Nie zabrakło także programowania Ozobotów i robotów Dash. Chętni uczniowie z klas 1- 4 wzięli udział w szkolnym etapie ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Mój robot ze snów”.

Lucyna Wróbel

Anna Studzińska