JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM – UDZIAŁ W V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI CZYTANIA

Do akcji czytania przygotowywaliśmy się przez tydzień. Zorganizowała ją pani z biblioteki szkolnej przy wsparciu aktywu bibliotecznego i wszystkich nauczycieli. Najpierw aktyw biblioteczny rozwiesił plakaty wydrukowane ze strony internetowej. Następnie dziewczęta odwiedziły każdą klasę w naszej szkole począwszy od oddziałów przedszkolnych do klas ósmych i zachęcały do udziału w ogólnopolskim czytaniu. Czytaliśmy książki w kilku językach – polskim, angielskim i naszym regionalnym kaszubskim. Dokładnie o godz. 10.00 w dniu 7 czerwca 2023 roku wszyscy chętni nauczyciele i uczniowie stawili się do uczestnictwa w wydarzeniu. Czytaliśmy w klasach, na boiskach, w sali gimnastycznej i salce do gimnastyki korekcyjnej, ale przede wszystkim w naszym pięknym parku i na placach zabaw znajdujących się przy naszej pięknej szkole. Pogoda tego dnia była piękna, nastroje wspaniałe no i zapał do czytania ogromny. Dziękujemy, że mogliśmy być z Wami. Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok.

#JakNieCzytamJakCzytam