KLASA VIC NA WYCIECZCE SZKOLNEJ W ECS I W BIBLIOTECE PAN

W czwartek 7 grudnia uczniowie klasy VIc udali się pociągiem na wycieczkę do Gdańska. Najpierw odwiedzili Bibliotekę PAN w Gdańsku. W nowym budynku zapoznali się ze sposobami wyszukiwania i korzystania ze zbiorów biblioteki. W starej siedzibie uczniowie obejrzeli wystawę czasową pt.: „Nowy Port. 250 lat jego historii w opowieściach obiektów ze zbiorów PAN”… Następnie udali się do czytelni, która urzekła wszystkich. Pani bibliotekarka opowiedziała uczniom o historii zbiorów i zaprosiła do korzystania z zasobów biblioteki. Następnie klasa z opiekunami p. Marią i p. Amadeuszem udała się do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach Młodzi detektywi. Śladami sierpniowego strajku oraz w zwiedzaniu wystaw z przewodnikiem. Atrakcją był wjazd windą  na taras widokowy. piękna, zimowa i świąteczna panorama Gdańska zachwyciła wszystkich.

PAN GDAŃSKGALE3RIA

ECS GDAŃSKGALE3RIA