KRÓLOWA ŚNIEGU NA SCENIE TEATRALNEJ NOT

12 marca oddziały przedszkolne odwiedziły Scenę Teatralną NOT w Gdańsku oglądając spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania kulturą – kontakt ze sztuką i wielką sceną. „Królowa Śniegu” to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena,  przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.  Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.  Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość. Dzieci z wycieczki wróciły podekscytowane, a dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z prawdziwym teatrem.
Anna Rykowska
NOT - KRÓLOWA ŚNIEGUGALE3RIA