ŁEBA 29-31 MAJA 2023 R. – KLASY PIĄTE

Klasy piąte wybrały się na wycieczkę trzydniową do Łeby, a właściwie do Nowęcina. Pobyt w domu wczasowym „Janina” był bardzo udany. Codziennie korzystaliśmy z boisk i graliśmy w siatkówkę, piłkę nożną, kometkę… Było ognisko z kiełbaskami i przejażdżki zaprzęgami konnymi. Zwiedzanie muzeum „Illuzeum”  i Łeby. Była dyskoteka, ale najważniejszy był basen. Zwiedziliśmy Słowiński Park Narodowy – ruchome wydmy zrobiły na uczniach niesamowite wrażenie, a przejażdzka meleksami była nie lada atrakcją. Na plaży zaobserwowaliśmy rzadkie zjawisko świetlisty krąg wokół słońca – HALO – to zjawisko optyczne, które polega na załamaniu światła w kryształkach lodu chmur piętra wysokiego (zwanych cirrostratus) lub we mgle lodowej.

Wycieczkę dla dzieci zorganizowała wychowawczyni klasy Vb – Maria Laskowska, a opiekunkami były: pani Agata Zomkowska i Dorota Bobrowska-Kaźmierczak oraz wychowawczyni klasy Vc – Maria Byczkowska. Wyjazd był bardzo udany. Z przyjemnością pojechalibyśmy w to miejsce jeszcze raz.

ŁEBA/NOWĘCINGALERIA

ŁEBA IGALERIA