NASI UCZNIOWIE NA DOŻYNKACH

Na zaproszenie Pani Sołtys w niedzielę 11 września 2022 roku chętni uczniowie z klas V i VI uczący się języka kaszubskiego, w strojach regionalnych wzięli udział w Dożynkach Parafialnych organizowanych przez Sołectwo Małkowo. Uroczystość rozpoczęła się przy Domu Kultury i Sportu w centrum wsi. W kolorowym orszaku na wozach, które ciągnęły konie, goście ruszyli przy dźwiękach orkiestry dętej do Żukowa. W Kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się uroczysta Msza św. Nasze dzieci czytały modlitwę wiernych, komentarz, niosły dary do ołtarza. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w Festynie zorganizowanym z tej okazji. Nad dziećmi czuwały panie Maria Byczkowska i Weronika Labuda oczywiście w uroczystości uczestniczył też Dyrektor szkoły Zenon Byczkowski.

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom, że byli z nami.

LINK DO CLIPU – AUTOR MARCIN SZ.

DOŻYNKI 2022

DOŻYNKI 2022GALERIA